Strona głównaWpisySportOSiR – budowa trwa

Aktualności: Sport

OSiR – budowa trwa

14 kwietnia 2021

Co miesiąc sprawdzamy, jak idą prace przy ul. Szczecińskiej 35. Zabytkowy budynek pięknieje w oczach. W środku AquaStar też wygląda coraz lepiej. Trwa intensywny remont i montaż nowoczesnych urządzeń. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całość ma być gotowa jeszcze w tym roku.

W marcu kontynuowano prace glazurnicze, malarskie i montażowe. W obiekcie instalowane jest oświetlenie, kamery i głośniki. Prowadzony jest również tzw. biały montaż, czyli podłączanie urządzeń sanitarnych i grzejników. Na zewnątrz wykonano prace związane z wyburzeniem i zasypaniem tunelu z czasów II wojny światowej. Natrafiono na niego przypadkowo, co dodatkowo skomplikowało całą inwestycję. Konstrukcja zostanie zasypana, zgodnie z pozwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Wyremontowana i przebudowana pływalnia będzie obiektem nowoczesnym i komfortowym. Coś dla siebie znajdą tam osoby w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności. AquaStar to sport, rozrywka, relaks i – przede wszystkim – doskonała zabawa. Stargardzianie w jednym miejscu skorzystają m.in. z dobrze wyposażonej siłowni, wygodnych sal do fitnessu, basenów, saun i zjeżdżalni.

Zdjęcia: OSiR