Aktualności: Sprawy urzędowe

OSiR – praca wre

18 marca 2020

Trwa kompleksowa przebudowa i modernizacja pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szczecińskiej 35. Mieszkańcy zyskają nowoczesne, komfortowe baseny, zjeżdżalnię, a także miejsca do wypoczynku. Intensywne prace budowalne prowadzone są zarówno w środku pływalni, jak i na zewnątrz.

Wykonawca zamontował już dach nad jednym z przebudowanych pawilonów. Prowadzone są roboty nad stropem tuż nad wejściem do obiektu. Na wyremontowanych dachach pojawiły się też klapy oddymiające. Jedna ze ścian nowej pływalni będzie szklana – ta konstrukcja także jest w trakcie montażu.

Równie dużo dzieje się wewnątrz obiektu przy ul. Szczecińskiej 35. Niecka basenu sportowego została uzbrojona. Rozpoczęły się też prace związane z wykonaniem posadzek w części pomieszczeń. W tzw. podbaseniu zamontowano już zbiorniki i filtry technologii basenowej. To strefa techniczna każdej pływalni – jej sprawne funkcjonowanie gwarantuje bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z basenów.

Remont pływalni OSiR ma potrwać do końca tego roku. Koszt inwestycji to ponad 39 000 000 zł. Projekt został dofinansowany ze środków unijnych.

Zdjęcia: OSiR w Stargardzie