Aktualności: Sprawy urzędowe

OSiR – wracamy do ćwiczeń

1 czerwca 2020

Od poniedziałku (1.06.) ruszają zajęcia rekreacyjne w hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady i na stadionie przy ul. Ceglanej. Rozpoczęła się także sprzedaż karnetów. Mimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wybór już teraz jest spory – m.in. ćwiczenia dla seniorów, zumba i poranne treningi na dobry początek dnia. Warto pamiętać, że niewykorzystane karnety są ważne aż do 19.06. (piątek).

Zajęcia po przerwie poprowadzą doświadczone instruktorki, doskonale znane miłośnikom fitnessu z naszego miasta: Marta Nowak, Klaudia Ostrowska i Wiktoria Kaszubowska. Szczegółowy grafik ćwiczeń można znaleźć na plakacie. Do kupienia są już karnety – 4, 8 i 12 wejść. Punkt sprzedaży znajduje się w Biurze Obiektów Sportowych w hali OSiR (ul. Pierwszej Brygady 1) od poniedziałku do piątku 7:00 – 15:00. Nadal nie można kupić wejściówek jednorazowych. Karnety, które nie zostały wykorzystane w marcu, zachowują ważność do 19.06. (piątek). Aktualne informacje można znaleźć na facebookowym profilu OSiR.

Mimo ograniczeń związanych ze stanem epidemii oferta przygotowana przez instruktorki jest naprawdę szeroka. Do wyboru np. Wieczna młodość (dawniej gimnastyka 50+), czyli zestaw ćwiczeń dla osób, które chcą zachować sprawność, dobrą formę i cieszyć się pełnią życia. Z kolei Super Forma to bardziej wymagający trening – wysmukli, wyszczupli i poprawi kondycję. Fanów zumby nie trzeba przekonywać do tej formy ruchu. Połączenie tańca i aerobiku cieszy się niesłabnącą popularnością.

Kolejna propozycja to Fitness Morning, czyli ćwiczenia rozgrzewające na dobry początek aktywnego dnia. Następne intensywne zajęcia – Slim Fit – poruszą wszystkie partie mięśni i poprawią kondycję. Zwolenników spokojniejszych ćwiczeń z pewnością zainteresuje Stretching. Przy spokojnej muzyce można rozciągnąć całe ciało, zrelaksować się i pozbyć bólu.

Warto pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa wciąż nie można korzystać z szatni. Dla ćwiczących otwarta jest tylko toaleta. Podczas zajęć nie trzeba zasłaniać nosa i ust, należy jednak zachować dystans od innych osób.