Strona głównaWpisySportÓsme miejsce Mądrowskiej

Aktualności: Sport

Ósme miejsce Mądrowskiej

18 kwietnia 2019

W Bukareszcie zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w zapasach. W biało-czerwonych barwach wystartowała Katarzyna Mądrowska z LKS Feniks PESTA Stargard. Po dwóch walkach utytułowana zawodniczka z naszego miasta uplasowała się na ósmej pozycji.

Zapaśniczka startowała w kategorii 62 kg. To trudna grupa, w której jest wiele doświadczonych sportsmenek. W pierwszej walce Katarzyna Mądrowska pokonała Rumunkę Georgianę Narcisę Filip poprzez położenie na łopatki. Kolejną rywalką naszej zawodniczki była Tatiana Omelchenko z Azerbejdżanu. Stargardzianka wyszła na matę mimo kontuzji pleców. W walce ćwierćfinałowej Mądrowska przegrała 0:6. Ósme miejsce na tak ważnej imprezie to dobry wynik. Podopieczna Mariusza Kucharczyka po raz pierwszy wystartowała w tej kategorii wagowej.
Katarzyna Mądrowska jest stypendystką prezydenta Stargardu. Wielokrotnie zdobywała tytuł Gwiazdy Stargardzkiego Sportu – także za 2018 r. Podczas ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata zdobyła brązowy medal. To ważny etap na drodze olimpijskiej. Zawodniczka intensywnie przygotowuje się też do startu w igrzyskach, które odbędą się w przyszłym roku w Tokio.

Zdjęcia: LKS Feniks PESTA Stargard/Facebook