Aktualności: Działania społeczne

Otoczą opieką

19 kwietnia 2021

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi nabór chętnych na skorzystanie z tzw. opieki wytchnieniowej i pomocy asystentów osobistych. Na wsparcie mogą liczyć osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Ulgę odczują także członkowie rodzin, którzy na co dzień zajmują się bliskimi w domach.

Wnioski można składać w MOPSie przy ul. Warszawskiej 9A od poniedziałku do piątku 7:30-15:30 lub e-mailowo: sekretariat@mops.stargard.pl. Więcej informacji pod nr tel. 91 578 45 83. Dokumenty są do pobrania w linkach – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej oraz opieka wytchnieniowa.

Dzięki tym programom 36 stargardzian otrzyma dodatkowe wsparcie. Będą to zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Opieka wytchnieniowa jest również szansą na odpoczynek i regenerację dla członków ich rodzin. Z kolei osobiści asystenci pomogą przy wykonywaniu codziennych czynności i ułatwią udział w życiu społecznym. Udział w obu programach jest bezpłatny.

MOPS pozyskał na ten cel ponad 325 000 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Stargard otrzymał najwyższą kwotę dofinansowania w województwie. Tylko w ubiegłym roku z budżetu miasta ponad 17 500 000 zł popłynęło na pomoc społeczną dla mieszkańców potrzebujących wsparcia w codziennym życiu.