Strona głównaWpisyInnePamiętaj o „Czystym Powietrzu”

Aktualności: Sprawy urzędowe

Pamiętaj o „Czystym Powietrzu”

5 kwietnia 2019

W środę (10.04.) odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach programu „Czyste Powietrze”. Zapraszamy do Stargardzkiego Centrum Kultury, sala nr 108 – wejście od strony kina. Początek o 17:00. Mieszkańcy dowiedzą się, jak dostać dofinansowanie m.in. do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów oraz wymiany okien i drzwi. Podczas spotkania będą mogli także zapisać się na szkolenie z wypełniania wniosków o dotacje.

To kontynuacja cyklu spotkań dotyczących programu „Czyste Powietrze”. Osoby, które przyjdą w środę do SCK, uzyskają szczegółowe i aktualne informacje o tym projekcie. Będzie także możliwość zapisania się na szkolenie – jego uczestnicy wypełnią wnioski o rejestrację do programu. Najbliższe warsztaty praktyczne odbędą się 17.04. (środa). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się podczas spotkania w SCK.
Przypomnijmy. Program przewiduje dofinansowanie do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania ​i ciepłej wody, a także instalacji odnawialnych źródeł energii. Dotacje mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych i zabudowy bliźniaczej lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach nie gwarantuje przyznania środków przez Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie.