Aktualności: Sprawy urzędowe

Parking rośnie w oczach

14 czerwca 2022

Trwają intensywne prace przy budowie ogromnego Park&Ride. Już za kilka miesięcy będą tam miejsca dla 300 aut osobowych, a poza tym stojaki na rowery i parking dla autobusów. Dzieje się też na samej ul. Barnima. Po remoncie komfortowo skorzystają z niej wszyscy użytkownicy dróg – piesi, rowerzyści i kierowcy.

Na parkingu praca wre w obu kierunkach – układana jest nawierzchnia miejsc postojowych dla autobusów i pojazdów pomiędzy budynkiem socjalno-usługowym a ul. Bogusława IV, a po drugiej stronie – dla samochodów osobowych. Jednocześnie wykańczany jest budynek socjalno-usługowy. Z kolei na ul. Barnima wykonawca buduje skarpę pod mur oporowy i układa krawężniki.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tej jesieni stargardzianie w pełni skorzystają z tej ważnej i potrzebnej inwestycji. To nie tylko ogromny parking, ale również nowe chodniki, ścieżka rowerowa i połączenie dla pieszych z dworcem PKP. Całą inwestycję uzupełni odpowiednie oświetlenie. Wartość wszystkich prac to ponad 20 000 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie