Aktualności: Sprawy urzędowe

Park&Ride – dzieje się

10 lutego 2022

Sprawdzamy jak idą prace przy budowie ogromnego parkingu przy ul. Barnima i modernizacji samej ulicy. Choć warunki atmosferyczne utrudniają roboty, niezależnie od pogody cały czas inwestycja posuwa się naprzód. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tej jesieni zaparkujemy tam nasze auta, przejdziemy po nowym chodniku i przejedziemy po kolejnej ścieżce rowerowej.

Na terenie przy ul. Barnima i na samej drodze trwają roboty ziemne. Montowana jest również instalacja elektryczna w nowym budynku socjalno-usługowym, który w najbliższym czasie zostanie otynkowany. Dużo pracy wymaga również instalacja wodociągowa. W ul. Barnima budowana jest głęboka kanalizacja. Wykopy sięgają tam nawet 7 m. Wartość wszystkich prac to około 20 000 000 zł.

Jeszcze w tym roku na Park&Ride zaparkuje 300 samochodów osobowych. Będą również zatoki dla autokarów i zadaszone stojaki na rowery oraz budynek socjalno-usługowy. Całość zostanie ogrodzona. W ramach tej dużej inwestycji przebudowywana jest też cała ul. Barnima. Po modernizacji jezdnia będzie szersza, a piesi skorzystają z nowego, wygodnego chodnika. Rowerzyści przejadą tam po kolejnej ścieżce, która połączy Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z trasą dla cyklistów przy ul. Spokojnej. Całą inwestycję uzupełni odpowiednie oświetlenie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie