Aktualności: Kultura

Pastorałka u Chrystusowców

9 stycznia 2020

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiewać będą w kościele św. Jana. Podczas koncertu wystąpią utalentowani wokaliści z Rupaków, Mini Rupaków, grupy Dzikie Wino i zespołu Layla. Wydarzenie już w najbliższą niedzielę (12.01.) o 17:00 w kościele św. Jana. Wstęp jest wolny.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na wspaniałą atmosferę i nastrojowe pieśni. Pastorałka u Chrystusowców jest wspomnieniem księży, którzy przybyli do Stargardu po II wojnie światowej i po raz pierwszy w 1945 r. odśpiewali kolędy z polskimi mieszkańcami. Chrystusowcy sprawowali opiekę duszpasterską zarówno nad naszym miastem, jak i okolicą.

Podczas koncertu w kościele św. Jana wystąpią utalentowani ludzie z Młodzieżowego Domu Kultury. Swoje umiejętności zaprezentują Rupaki, Mini Rupaki, Dzikie Wino i Layla – grupy doskonale znane stargardzianom z wielu wydarzeń kulturalnych w mieście. Wokaliści zaśpiewają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Pastorałka u Chrystusowców zabrzmi w niedzielę (12.01.) o 17:00 w kościele św. Jana.