Aktualności: Działania społeczne

Pfizer na Dniach Stargardu

17 czerwca 2021

W tak zwanym międzyczasie można się zaczepić przeciwko koronawirusowi przy okazji święta miasta. W sobotę (19.06.) do dyspozycji stargardzian będzie popularny preparat firmy Pfizer. W południe na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Wielkopolska) pojawi się mobilny punkt szczepień. Mogą z niego skorzystać przede wszystkim seniorzy, ale także wszyscy chętni mieszkańcy.

Mobilny punkt będzie czynny od 12:00 do 18:00. W tym czasie przy SP nr 4 uruchomiona zostanie strefa animacji i zabaw dla najmłodszych. To dobra okazja, by ciekawie spędzić czas z całą rodziną i na miejscu skorzystać z możliwości zaszczepienia. Na wszystkich chętnych czekają pierwsze dawki preparatu firmy Pfizer. Dodatkowo będzie można zbadać poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze.

W naszym mieście działa też Punkt Szczepień Powszechnych. Jest zlokalizowany w Stargardzkim Centrum Kultury. Można tam bez kolejki zaszczepić się w wybranym przez siebie terminie. Szczegółowe informacje i kwestionariusze do wypełnienia można znaleźć tutaj.