Strona głównaWpisyTurystyka i rekreacjaPiechotą chodzą po Polsce

Aktualności: Turystyka

Piechotą chodzą po Polsce

25 kwietnia 2019

Ponad 4 miesiące pieszej wędrówki, tysiące pokonanych kilometrów i niezapomniane wrażenia – para ze Stargardu obeszła całą Polskę. Teraz Marta Grywińska i Marek Mikulski mają szansę na nagrodę w plebiscycie National Geographic Traveler. Aby tak się stało, potrzebują naszych głosów.

– Na pomysł, by obejść Polskę pieszo wpadliśmy w 2017 roku, gdy piechotą z Poznania udaliśmy się do Kostrzyna nad Odrą pokonując 170 km w 4 dni – mówi Marek Mikulski.

Po długich przygotowaniach w maju ubiegłego roku podróżnicy rozpoczęli kolejną wędrówkę. Ruszyli z Ustrzyk Dolnych, dokąd wrócili po 4 miesiącach intensywnego marszu. Podczas podróży m.in. zdobyli Rysy, odwiedzili wioskę polskich tatarów i weszli na wiele latarń morskich. Jak podkreślają, idąc wzdłuż granic chcieli uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podróżnicy ze Stargardu otrzymali nominację w konkursie National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Aby zdobyć tę prestiżową nagrodę, potrzebują naszych głosów. Plebiscyt trwa do 5.05. (niedziela). Głosować można przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.travelery.national-geographic.pl, oddać głos w 5 kategoriach i podać adres e-mail.

Zdjęcia: Marek Mikulski