Aktualności: Sprawy urzędowe

Pieniądze na kamery

30 maja 2023

Prawie 100 000 zł pozyskaliśmy na modernizację monitoringu miejskiego w Stargardzie. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu m.in. wymienimy kamery na bardziej nowoczesne urządzenia, a sygnał zostanie wzmocniony. Inwestycja powinna zakończyć się już tej jesieni.

W ramach modernizacji zainstalowany zostanie serwer, który obsłuży więcej kamer. Będą też dodatkowe dyski do zapisu obrazu z monitoringu. Dzięki inwestycji nagrania zostaną dodatkowo zabezpieczone, a miasto zyska możliwość podłączenia 50 kolejnych kamer. Dodatkowo wymienione będą również anteny transmisji danych i uszkodzone kable. Zmodernizowany zostanie także punkt w amfiteatrze – po remoncie obiektu pojawi się tam nowoczesny, kompletny monitoring.

Po zakończeniu inwestycji wszystkie nagrania z monitoringu w całym mieście będą w jednym miejscu. Możliwości systemu zwiększą się kilkukrotnie. Nowe kamery zapewnią lepszy obraz, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W Stargardzie obsługą monitoringu zajmuje się Straż Miejska. W ramach projektu miasto wraz z SM i Policją przeprowadzi także działania profilaktyczne – spotkania edukacyjne z mieszkańcami.

Na modernizację miejskiego monitoringu pozyskaliśmy prawie 100 000 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.”

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum