Aktualności: Sprawy urzędowe

Plaża z dofinansowaniem

30 czerwca 2020

Radni Rady Miejskiej zdecydowali o przekazaniu 80 000 zł na zapewnienie porządku i służby ratownicze na plaży w Zieleniewie. Jak co roku miasto wspiera utrzymanie jednego z ulubionych miejsc wypoczynku stargardzian. Wszystko po to, by plażowanie było bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

– Dobry stan i bezpieczeństwo na publicznej i bezpłatnej – również dla stargardzian – plaży leży w naszym wspólnym interesie. To właśnie nad Miedwiem wakacje spędza mnóstwo dzieci i młodzieży, dla których często jest to jedyna forma letniego wypoczynku poza miastem. Wydaje się, że w tym roku – w obliczu pandemii – odpoczywających tam stargardzian będzie jeszcze więcej niż dotychczas – mówi prezydent Rafał Zając.

Aby czas spędzony na plaży był jak najbardziej przyjemny, bardzo ważne jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Pieniądze przekazane Kobylance z budżetu Stargardu będą wydane m.in. na zapewnienie służb ratowniczych na cały wakacyjny sezon. Środki z dofinansowania posłużą również do utrzymania porządku na plaży.

Wysokie temperatury i słoneczne dni zachęcają do wizyt nad Miedwiem. Można tam wygodnie dojechać miejskim autobusem – przez całe wakacje bilet w jedną stronę kosztuje jedynie 2,80 zł (normalny) i 1,40 zł (ulgowy). Planując wypady nad jezioro, warto też kupić bilet miesięczny ze Stargardzką Kartą Mieszkańca – dzięki temu zaoszczędzimy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: Gmina Kobylanka/archiwum