Aktualności: Kultura

Plejada gwiazd na Stargard Festiwal ’23

13 stycznia 2023

Zespół Kult to pierwszy ogłoszony wykonawca, który wystąpi podczas czerwcowego świętowania Dni Stargardu. 23, 24 i 25.06. (piątek, sobota, niedziela) do naszego miasta przyjadą gwiazdy porywające tłumy. Szykuje się 8 koncertów – każdy inny, a wspólnym mianownikiem będzie naprawdę spora dawka świetnej muzyki na żywo z różnych gatunków. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca za wstęp na każdy z dni zapłacą symboliczną złotówkę. Pozostali wydadzą po 60 zł.

Wzorem wielu podobnych imprez muzycznych, kolejnych artystów Stargard Festiwal ’23 będziemy poznawać w następnych tygodniach. Już pierwszy ogłoszony wykonawca – Kult – zapowiada naprawdę ciekawe wydarzenie. Zespołu nikomu nie trzeba przedstawiać. Od 1982 r. na ich piosenkach wychowało się kilka pokoleń. Już za kilka miesięcy grupa Kazika Staszewskiego pojawi się w Stargardzie. Koncert Kultu zaplanowano na 23.06. (piątek). Bilety na to wydarzenie będzie można kupować od najbliższego poniedziałku (16.01.) – online oraz w kasie kina SCK (czynna codziennie od 11:00 do 20:00). Tak jak w zeszłym roku posiadacze SKM zapłacą za jeden dzień koncertowy złotówkę. Pozostali – 60 zł. To dobry czas, żeby zdobyć swoją kartę i skorzystać z tej oferty. Jak to zrobić? Szczegóły tutaj.

Warto pamiętać, że zarówno w piątek, w sobotę oraz w niedzielę czeka nas kilka koncertów – w sumie aż 8 muzycznych wydarzeń. Jedna wejściówka obowiązuje na cały dzień. Stargard Festiwal ’23 ponownie odbędzie się na terenie zielonym przy Młodzieżowym Domu Kultury. W ubiegłym roku w upalny czerwcowy weekend dni miasta świętowało tam ponad 19 000 osób. W naszym mieście wystąpili: zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik i Kev Fox, Nosowska oraz Zalewski. Sprzedaż biletów na tegoroczny SF zacznie się w poniedziałek (16.01.) a najświeższe informacje o kolejnych artystach będzie można znaleźć już niedługo na www.stargard.eu, www.sck.stargard.pl oraz w faceboowym wydarzeniu Stargard Festiwal ’23.