Aktualności: Kultura

Pobawili się po królewsku

1 czerwca 2026

Czy mogło być lepsze miejsce na spotkanie księżniczek i rycerzy z całego Stargardu niż Park Zamkowy? Mali i duzi dworzanie świetnie bawili się na festynie z okazji Dnia Dziecka. W tym roku świętowaliśmy w klimacie średniowiecza. Na tematycznych stoiskach nie zabrakło atrakcji. Były konne przejażdżki, sportowe gry i zabawy dla aktywnych, malowanie twarzy, prezentacja rycerskich strojów, szczudlarze oraz warsztaty kreatywne. Do tego zupełnie współczesne dmuchańce, strefa wirtualnej rzeczywistości VR, fotobudka, pokaz wielkich baniek mydlanych i strefa food&chill, która zapraszała do odpoczynku i spróbowania czegoś dobrego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie