Aktualności: Sport

Pobiegli wilczym tropem

7 marca 2022

Za nami kolejna odsłona biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już po raz szósty dzieci, młodzież i dorośli pokonali symboliczne dystanse w Parku Batorego. Na mecie zawodnicy odbierali trzecią, ostatnią część wyjątkowego medalu, który stworzył całość wraz z odznaczeniami z dwóch poprzednich edycji.

W Biegu „Tropem Wilczym” najpierw wystartowały dzieci. Na dystansie 196,3 m najszybsza była Klaudia Laskowska, a na 963 m – Szymon Obłaski. W biegu na 1963 m jako pierwszy na mecie pojawił się Sebastian Łukaszewski, a tuż po nim rywalizację zakończył Damian Andruszkiewicz. Trzecie miejsce zajął Piotr Kuchta. W głównym starcie zawodnicy mieli do przebiegnięcia 5 km. Ten dystans najszybciej pokonał Bartosz Przekupowicz. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Panasiuk, a trzeci był Marcin Tarnawski. Łącznie wszystkie 4 biegi ukończyło 157 osób.

1 marca w całym kraju obchodzony jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W okolicy tej daty corocznie odbywa się również Bieg „Tropem Wilczym”. Pokonywane dystanse nie są przypadkowe – liczba 1963 to symbol. Właśnie w tym roku zmarł Józef Franczak, ostatni Żołnierz Wyklęty. Przy okazji sportowej rywalizacji w Stargardzie przedstawiciele władz samorządowych zapalili znicze na rondzie Żołnierzy Wyklętych (tuż przy Parku Batorego).

Zdjęcia: Paweł Bieg