Strona głównaWpisySportPobiegnij dla Niepodległej

Aktualności: Sport

Pobiegnij dla Niepodległej

27 października 2021

Już po raz czwarty mieszkańcy naszego miasta będą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości na sportowo. W czwartek (11.11.) spotkają się w Parku Chrobrego na biegu „Stargard dla Niepodległej”. Ruszyły zapisy na to wydarzenie. W zmaganiach mogą wziąć udział dorośli i młodzież, ale także dzieci – już od 3 lat.

Aby wziąć udział w biegu, trzeba do środy (10.11.) zapisać się przez internet – link tutaj. Do wyboru jest kilka kategorii. Organizatorzy przewidują też dodatkowe numery startowe dla niezdecydowanych – do odbioru w dniu imprezy. Warto też dołączyć do facebookowego wydarzenia „Stargard dla Niepodległej”, żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biuro zawodów będzie w Teatrze Letnim. O 17:00 rozpoczną się biegi najmłodszych uczestników. Pokonają różne dystanse, dostosowane do ich możliwości – od 200 m do 1 200 m. Później zaplanowano rozgrzewkę przed głównym startem. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia 5 km. Tyle samo pokonają spacerowicze nordic walking. Impreza powinna zakończyć się około 19:15.

Święto Niepodległości w Stargardzie można świętować także muzycznie. Są jeszcze ostatnie bilety na „Koncert Polski” w wykonaniu Orkiestry Camerata. Więcej informacji tutaj.