Strona głównaWpisySportPobiegnijmy na zielono

Aktualności: Sport

Pobiegnijmy na zielono

25 kwietnia 2019

Wymiana przedmiotów w Punkcie Rzeczy Używanych, nauka recyklingu przez zabawę i bieg dla całej rodziny – te wszystkie atrakcje czekają na uczestników Stargard Eco Run 2019. Po raz kolejny będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o ochronie środowiska i zdrowym trybie życia, a przy okazji spędzić niedzielę na sportowo. Start – 28.04. o 11:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego.

Tegoroczną edycję imprezy podzielono na trzy części. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Dla miłośników sportu przygotowano dwa biegi – Kids Eco Run dostosowany do dzieci oraz Eco Run dla dorosłych. To okazja do promocji zdrowego trybu życia. Uczestnicy w symboliczny sposób pokażą, że ochrona środowiska i ekologia są dla nich ważne. Zapisy odbędą się na miejscu, na godzinę przed rozpoczęciem biegu. Udział w Eco Run jest bezpłatny – jako wpisowe należy przynieść 3 puste plastikowe butelki.

W Punkcie Rzeczy Używanych będzie można oddać niepotrzebne przedmioty, które – zamiast trafić na śmietnik – znajdą drugie życie u nowych nabywców. Mogą to być np. książki, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki. Warto sprawdzić, co przynieśli inni i wybrać coś dla siebie.

Kolejna propozycja podczas Eco Run to panel edukacyjny – skierowany przede wszystkim do młodszych uczestników imprezy, choć rodzice i opiekunowie również będą mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego. Dzieci poprzez zabawę nauczą się m.in. zasad prawidłowej segregacji odpadów, a także recyklingu. Dodatkową atrakcją będą przejażdżki solarnymi gokartami. Chętni spróbują swoich sił na energorowerze – to urządzenie służące do wytwarzania prądu podczas jazdy w miejscu. Najmłodszych z pewnością zainteresuje również eko zwierzyniec.

Eco Run jest organizowany w ramach Green Weeku. To wydarzenie zainicjowane przez Komisję Europejską. Państwa członkowskie Unii Europejskiej przygotowują imprezy towarzyszące, których celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat konieczności ochrony środowiska i zachęcić ludzi do dbania o naszą planetę każdego dnia.