Strona głównaWpisyDziałania społecznePoczątek muzycznej przygody

Aktualności: Działania społeczne

Początek muzycznej przygody

6 lutego 2020

Rozpoczął się nabór do pierwszej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wnioski przyjmowane będą do 5.03. (czwartek). To pierwsza i jedyna w Stargardzie szkoła podstawowa o profilu muzycznym. Uzdolnione dzieci już od pierwszych klas mogą rozwijać tu swój talent, a także otrzymują wykształcenie ogólne.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 9, ul. Popiela 2. Do wniosku trzeba dołączyć zaświadczenie wydane przez lekarza rodzinnego o braku przeciwskazań do nauki. O przyjęcie do pierwszej klasy mogą ubiegać się dzieci w wieku 6 lub 7 lat. Nabór trwa do 5.03. (czwartek). 9-10.03. (poniedziałek i wtorek) zaplanowano tzw. badanie przydatności, podczas którego kandydaci m.in. zaśpiewają wybrany utwór. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 11.03. (środa). Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania można znaleźć tutaj.

Nabór na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się na: fortepian, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, kontrabas, obój, flet, klarnet, gitarę i perkusję. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna jest dobrym wyborem dla dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności. Dzięki profilowi placówki mogą łączyć zajęcia artystyczne z nauką podstawowych przedmiotów. To także ułatwienie w dalszej edukacji muzycznej.

Zdjęcie: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Stargardzie/Facebook