Aktualności: Sprawy urzędowe

Podatki zapłać przelewem

10 lutego 2021

Początek roku to jak zawsze czas na zrobienie opłat m.in. za użytkowanie wieczyste. Można to zrobić na kilka sposobów – w kasie UM, w banku albo przelewem internetowym. W związku z trwającą pandemią koronawirusa warto wybierać zwłaszcza przelewy online. Dzięki temu nie trzeba przychodzić osobiście do urzędu.

Wystarczy przesłać odpowiednią kwotę (jest podana w decyzji dostarczonej do domu lub firmy) na konto bankowe: Gmina-Miasto Stargard, PeKaO SA I O/Stargard, numer: 08 1240 3901 1111 0000 4216 5217. W tytule przelewu trzeba napisać, czego dotyczy opłata. Takie płatności można zrobić w banku – na miejscu, a także korzystając z bankowości internetowej. Na decyzjach podatkowych, które otrzymują mieszkańcy, jest dla przypomnienia podany numer konta.

W UM przy ul. S. Czarnieckiego działa także kasa – czynna od poniedziałku do piątku od 8:30 do 11:00 i od 12:00 do 14:00. Wszystkie opłaty zrobimy także w bankach. Przelewy na konto Urzędu Miejskiego bez prowizji realizuje Bank Pekao S.A. (ul. S. Czarnieckiego 16 i ul. J. Piłsudskiego 4/5). To nie tylko wygodne – przelewy można wysyłać bez konieczności wychodzenia z domu – ale również bezpieczniejsze rozwiązanie w czasie pandemii.

Zdjęcie: pixabay.com