Aktualności: Sprawy urzędowe

Podziel się – nie marnuj

3 lutego 2020

Nowość w naszym mieście. Przy Stargardzkim Centrum Kultury stanęła szafka na żywność. Można w niej zostawić dania lub produkty, których mamy za dużo. Jedzenie jest dostępne dla każdego. Szafka znajduje się przy SCK od strony ul. Wojska Polskiego, przy wejściu na małą scenę.

Inicjatorami pomysłu są członkowie facebookowej grupy Jadłodzielnia Stargard. Podobne szafki i półki można spotkać w wielu miastach w całej Polsce. Idea jest bardzo prosta – każdy może anonimowo przynieść żywność, a także wziąć coś dla siebie. To nie tylko propozycja dla osób potrzebujących, ale także szansa na ograniczenie ilości wyrzucanego jedzenia. Dobre, wartościowe produkty, których często jest po prostu za dużo, trafiają w ten sposób na stoły innych mieszkańców.

Warto zajrzeć na facebookową Jadłodzielnię Stargard. To grupa otwarta. Członkowie wymieniają się produktami spożywczymi na terenie całego miasta. Publikują także artykuły m.in. o sposobach konserwowania żywności oraz podglądają działania innych jadłodzielni w Polsce. Są również otwarci na współpracę z osobami, które mają do przekazania większą ilość produktów i dań.

Zdjęcia: Jadłodzielnia Stargard