Strona głównaWpisyInnePogodna – będzie jaśniej

Aktualności: Sprawy urzędowe

Pogodna – będzie jaśniej

5 marca 2020

Trwa montaż latarń wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. Pogodną z al. Żołnierza. Mieszkańcy zyskają w tym miejscu 18 słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami LED. W ramach inwestycji przy ul. Pogodnej dodatkowo doświetlone zostanie przejście dla pieszych.

Zakończyły się już prace przy kładzeniu instalacji elektrycznej. Nowe lampy pojawią się wzdłuż całego chodnika. To droga, którą o różnych porach poruszają się zarówno piesi, jak i rowerzyści. Oświetlenie poprawi ich bezpieczeństwo i komfort poruszania. Wszystkie słupy oświetleniowe będą miały oprawy LED. Dzięki temu rozbłysną mocnym światłem, pobierając jednocześnie niewiele prądu. Dodatkowo przy przejściu dla pieszych przy ul. Pogodnej zamontowane zostaną dwie kolejne latarnie. Takie rozwiązanie zwiększy widoczność, a tym samym poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Wartość prac w tym miejscu to ponad 118 000 zł. Inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej w kwietniu. Prawdopodobnie jednak mieszkańcy już wcześniej będą przemieszczać się oświetlonym łącznikiem.

Zdjęcia: UM w Stargardzie