Aktualności: Kultura

Pokazali Stargard swoimi oczami

6 listopada 2019

Mglisty Batory, StargardVita wiosną i do tego California Vibes. Kalendarz miejski na 2020 rok znów wypełnią wyjątkowe zdjęcia autorstwa stargardzian. Tegoroczne propozycje zgłoszone na konkurs fotograficzny były bardzo zróżnicowane. Oprócz doskonale znanych miejsc pojawiły się nowe lokalizacje. Kalendarz jeszcze w tym roku trafi do mieszkańców.

– Autorzy zdjęć pokazali, że Stargard jest wyjątkowy. Na tych obrazach widać nie tylko pasję do fotografii, ale też zauroczenie i niegasnącą miłość do wybranych fragmentów Stargardu. Cieszę się, że możemy wspólnie oglądać te emocje. Zdjęcia mają bardzo różnorodną tematykę. Autorzy dostrzegli świeżo zrealizowane inwestycje, miejsca w naszym mieście, które się przeobrażają – mówi prezydent Rafał Zając.

Na fotografiach są także dobrze znane lokalizacje i obiekty, co pozwala na ciekawe połączenie i pokazanie różnych oblicz Stargardu – miasta historycznego i jednocześnie rozwijającego się dynamicznie. Na konkurs prace nadesłało 20 fotografów-amatorów. – Uczestnicy włączyli się w dbanie o naszą wspólną lokalną tożsamość. Do tego zrobili to na wysokim poziomie. Wiem, że komisji konkursowej nie było łatwo wybrać 12 spośród 55 zdjęć. To znaczy, że ich jakość jest naprawdę dobra – dodaje prezydent Rafał Zając.

Anonimowe ujęcia oceniała komisja, w skład której weszli profesjonalni fotografowie i artyści plastycy. Dodatkowo na facebookowym profilu miasta odbyło się głosowanie na okładkę kalendarza. W tym roku internauci zdecydowali, że będzie to Brama Młyńska ukazana z nietypowej, ciekawej perspektywy.

Nagrodzone fotografie ozdobią poszczególne miesiące kalendarza. Ich autorzy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 300 zł za każde ujęcie. Zdjęcia zostaną też wykorzystane w kampanii StargardVita! To właśnie ludzie żyjący tutaj są najlepszymi ambasadorami naszego miasta. Pokazując je ze swojej perspektywy, udowadniają, że Stargard to komfortowe miejsce do pracy, mieszkania, a także realizacji pasji.

Zdjęcia z wręczenia nagród: UM w Stargardzie

Okładka – Krzysztof Felisiak – Brama Młyńska

Styczeń – Marcin Karczewski – Zima

Luty – Andrzej Kozłowski – Zintegrowane Centrum Przesiadkowe

Marzec – Łukasz Wilkosz – Stargard Vita wiosną

Kwiecień – Andrzej Kozłowski – Stargardzka Różanka

Maj – Izabela Opszała – Relaks w parku

Czerwiec – Anna Hibner Cierpicka – Stargard ODKRYWA karty

Lipiec – Izabela Kowalczyk – Brama Pyrzycka, Kościół Świętego Ducha

Sierpień – Damian Gaworski – Brama Portowa Nocą

Wrzesień – Katarzyna Czerkawska – Różanka

Październik – Damian Gaworski – California Vibes

Listopad – Katarzyna Czerkawska – Mglisty Batory

Grudzień – Małgorzata Jakubowska – Brama Młyńska otulona śniegiem