Aktualności: Sprawy urzędowe

Pół wieku miłości

16 marca 2021

69 par otrzyma w tym roku medale za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie przyznawane osobom, które są razem od 50 lub więcej lat. Pamiątkowe odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP wręcza jubilatom w Stargardzie prezydent Rafał Zając. Jeszcze do końca marca (31.03., środa) w Urzędzie Stanu Cywilnego przyjmowane są wnioski o nadanie medali dla stargardzian, którzy pobrali się w 1971 r.

– Serdecznie gratuluję Państwu tego wyjątkowego jubileuszu. To nie tylko Wasze święto, ale także uroczysta chwila w życiu Waszych rodzin i ważne wydarzenie dla Stargardu. W dzisiejszych czasach szczególnie potrzebujemy autorytetów. Poprzez budowanie tak trwałych związków małżeńskich jesteście właśnie takimi punktami odniesienia – dla bliskich, sąsiadów, znajomych i wszystkich stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Prezydent podkreślił również, jak wiele jubilaci wnieśli w lokalną społeczność. – Życie przynosi wiele radości, ale zapewne macie za sobą również te trudne chwile. Udowadniacie, że można je przetrwać w oparciu o miłość, o system wartości i zasady. Dziękuję za to, że wnieśliście wkład nie tylko w Wasze rodziny, ale także w budowanie Stargardu. To również dzięki Waszemu wysiłkowi nasze miasto może się dalej rozwijać. Życzę Państwu wielu kolejnych lat w zdrowiu, radości i satysfakcji – dodaje.

W ciągu kilku najbliższych dni medale będą odbierać kolejne pary. To w sumie prawie 140 osób. Rekordziści są razem już od 66 lat – pobrali się w 1955 r. Choć jubilaci brali śluby w różnych miastach, teraz wszyscy mieszkają w Stargardzie. W związku z pandemią koronawirusa spotkania z prezydentem odbywają się w nieco zmienionej formie. Nadal jednak są to chwile pełne emocji i – nierzadko – wzruszeń.

Doskonałą pamiątką z takiego wydarzenia są zdjęcia. Poniżej publikujemy fotografie wszystkich jubilatów. Będziemy na bieżąco uzupełniać galerię aż do piątku (19.03.).

Cały czas można też składać wnioski o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla par, które pobrały się w 1971 r. lub wcześniej, ale dotychczas nie zostały wyróżnione. Dokumenty są również przyjmowane w imieniu jubilatów. Szczegółowe informacje tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg