Aktualności: Kultura

Połączyła nas muzyka

7 września 2021

Prawie 70 000 zł z budżetu miasta jeszcze przed rozpoczęciem Coolturalnych Wakacji trafiło do lokalnych artystów. Kiedy znów można było organizować koncerty, występowali przed stargardzką publicznością w Teatrze Letnim. Wsparcie pomogło im w czasie pandemii, gdy nie mogli grać, a później przez całe lato ich działalność wzbogacała cykl Coolturalnych Wakacji.

Pomoc dla naszych muzyków w czasie pandemii to inicjatywa prezydenta Rafała Zająca. Chodziło o to, by otrzymali wynagrodzenie w formie zaliczki. Wsparcie było tym bardziej potrzebne, że przez wiele miesięcy artyści nie mogli koncertować, a tym samym zarabiać. – W pandemii wspieraliśmy różne branże. Twórcy kultury ze Stargardu także doświadczyli ograniczenia swojej działalności w związku z pandemią. Bardzo mi zależało, żeby impuls finansowy trafił również do utalentowanych stargardzian. Kupiliśmy od nich usługę, a oni wystąpili później przed publicznością. Jakość ich występów była naprawdę wysoka – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach cyklu „Jeszcze będzie przepięknie…” w Teatrze Letnim odbyło się pięć koncertów. Każdy cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Coś dla siebie mogli znaleźć miłośnicy różnych gatunków muzycznych. Było coś do posłuchania, a nawet do potańczenia. O wysokim poziomie artystycznym i dobrze dobranym repertuarze najlepiej świadczyła zapełniona widownia.

– Po wielomiesięcznych ograniczeniach w występowaniu zespoły i soliści ze Stargardu wreszcie dostali możliwość zaprezentowania się przed publicznością. Zarówno oni, jak i my – widzowie – byliśmy naprawdę stęsknieni tych spotkań. Cieszę się, że cykl koncertów przypadł do gustu mieszkańcom i jeszcze bardziej wzbogacił ofertę Coolturalnych Wakacji – mówi prezydent Rafał Zając.

Przez całe lato w każdy weekend w Teatrze Letnim odbywały się ciekawe wydarzenia. Jak co roku było przede wszystkim muzycznie i filmowo. Po wielu miesiącach ograniczeń w organizacji imprez kulturalnych w wakacje stargardzianie chętnie brali udział w m.in. w koncertach, seansach, przedstawieniach i warsztatach. Dzięki cyklowi „Jeszcze będzie przepięknie…” mieli okazję do posłuchania zdolnych ludzi z naszego miasta.

Zdjęcia: Roman Budzowski