Aktualności: Sprawy urzędowe

Policjanci świętują

22 lipca 2020

Każdego roku w lipcu swoje święto obchodzą policjanci w całej Polsce. Także funkcjonariusze ze Stargardu świętują. Podczas corocznej uroczystości przyjęli gratulacje i życzenia. Wręczono także awanse na wyższe stopnie zawodowe. Spotkanie było również okazją do świętowania 30. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

– Ten szczególny czas epidemii pokazuje, jak ważna jest wasza codzienna służba. Dziękuję za wsparcie udzielane stargardzianom w trudnych momentach. Bez was nie ma dobrego, komfortowego miasta. To właśnie poczucie bezpieczeństwa pozwala w pełni korzystać z wszystkich możliwości rozwijającego się Stargardu. Życzę wam przede wszystkim wytrwałości w sprawowaniu codziennych obowiązków – mówi prezydent Rafał Zając.

Co roku obchody Święta Policji są połączone z wręczeniem awansów na wyższe stopnie zawodowe i docenieniem tych funkcjonariuszy, którzy wzorowo pełnili służbę. – Gratuluję awansów i wyróżnień. Niedawno cała Polska usłyszała, że policjant ze Stargardu będąc po służbie uratował życie dzieci. Jakiś czas temu funkcjonariusze z naszego miasta uwolnili kobietę z pożaru. To szczególne przypadki. Uważam jednak, że waszą służbę powinniśmy dostrzegać i doceniać każdego dnia – dodaje prezydent Rafał Zając.

Dodatkowo podczas uroczystości obchodzona była 30. rocznica powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Z tej okazji prezydent Rafał Zając został odznaczony Krzyżem Niepodległości. Miasto regularnie wspiera Komendę Powiatową Policji. Tylko w ubiegłym roku jednostka dostała z kasy Stargardu prawie 300 000 zł.

W KPP pracuje 214 policjantów i 39 osób cywilnych – 177 mężczyzn oraz 37 kobiet. Codziennie funkcjonariusze odbierają nawet 900 telefonów i przeprowadzają kilkadziesiąt interwencji na terenie całego powiatu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie