Aktualności: Sprawy urzędowe

Policjanci wyposażeni

23 lutego 2022

Zestawy nowoczesnych mikrofono-słuchawek z taktycznymi przyciskami, latarki i ubrania – miasto przekazało Policji praktyczne wyposażenie, niezbędne w codziennej służbie. To kolejne, regularne wsparcie dla stargardzkiej komendy. Na początku tego roku w jednostce pojawiło się 6 nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy również dzięki pomocy miasta.

– Wspieranie Policji to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo stargardzian. Również dzięki poczuciu bezpieczeństwa nasze miasto jest dobrym miejscem do życia. Nie byłoby to możliwe także bez trudnej i wymagającej pracy funkcjonariuszy. W codziennej służbie policjanci muszą mieć do dyspozycji profesjonalny sprzęt najwyższej jakości – mówi prezydent Rafał Zając.

Funkcjonariusze zyskali tzw. zestawy podhełmowe, czyli mikrofono-słuchawki połączone z taktycznym przyciskiem. Urządzenia służą do zachowania łączności podczas interwencji. Oprócz tego do stargardzkiej KPP przekazaliśmy trwałą, odporną na niekorzystną pogodę odzież – m.in. kurtki, buty, rękawice i termoaktywne kominiarki. Policjanci otrzymali również apteczki i latarki. Łączna wartość tego wyposażenia to prawie 32 000 zł.

Miasto regularnie wspiera Policję. Na początku 2022 r. na nasze ulice wyjechało 6 nowych radiowozów – wspomogliśmy ich zakup, przekazując na ten cel ponad 157 000 zł. Również w 2021 r. dzięki wsparciu od miasta KPP kupiła 3 pojazdy.

Zdjęcia: Paweł Bieg