Strona głównaWpisyEdukacjaPoloneza czas zacząć

Aktualności: Edukacja

Poloneza czas zacząć

12 kwietnia 2019

Po raz ósmy młodzież ze szkół średnich zatańczyła na Rynku Staromiejskim. Uczniowie klas maturalnych zaprezentowali poloneza. Część z nich ubrała się w tradycyjne stroje. To ostatnia okazja do wykonania tego tańca przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

– Polonez w waszym wykonaniu był imponujący, nawet mimo chłodu. Życzę wam dobrych wyników na maturze, a potem wyboru właściwych uczelni. Jednocześnie mam nadzieję, że po studiach wrócicie do Stargardu – mówi Piotr Mync, zastępca prezydenta.
Sezon studniówek dobiegł końca. Młodzi ludzie intensywnie przygotowują się do matury, która w tym roku zaplanowana jest na 6 maja. Egzamin dojrzałości wiąże się z wieloma tradycjami i przesądami. Podobno kluczem do późniejszego sukcesu na maturze jest pomylenie przynajmniej jednego kroku podczas tańca.

Polonez w wykonaniu maturzystów to tradycja w wielu miastach. W całej Polsce młodzi ludzie z różnych szkół spotykają się konkretnego dnia, żeby po raz ostatni przed egzaminem uroczyście zatańczyć. Stargardzki Polonez Maturzystów organizowany jest przez SSW Collegium Balticum od 8 lat.

Zdjęcia: UM w Stargardzie