Aktualności: Działania społeczne

Pomagamy Samuelowi

2 listopada 2021

Choć ma dopiero 4 lata, każdego dnia dzielnie walczy o lepsze życie i zdrowie. Mały Samuel Rodzoch potrzebuje naszego wsparcia. To bardzo proste – wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki do czerwonego serca, które stoi przed wejściem do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Do końca roku dochód ze sprzedaży plastiku trafi na konto potrzebującego chłopca.

Samuel cierpi na 4-kończynowe spastyczne porażenie mózgowe. Lista jego dolegliwości jest bardzo długa. Chłopiec ma m.in. wodogłowie, padaczkę i kardiomiopatię przerostową serca. Od pierwszych chwil życia wymaga specjalistycznej opieki i kosztownej rehabilitacji. Samuel nie widzi, nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Przez najbliższe dwa miesiące zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek wrzucanych do serca przed UM wesprze potrzebującego malucha.

Akcja „MIEJskie SERCE” trwa. Każda osoba z niepełnosprawnościami lub jej opiekun może takie odpady odebrać, a za pieniądze z ich sprzedaży sfinansować np. zakup leków lub rehabilitację. Szczegółowe informacje i formularze są tutaj.