Aktualności: Działania społeczne

Pomagamy ze śpiewem na ustach

14 marca 2022

Ponad 10 000 zł udało się zebrać w niedzielne popołudnie w Teatrze Letnim. Były licytacje, występy lokalnych artystów i zbiórka pieniędzy – to wszystko przy dźwiękach muzyki, która dodawała otuchy i zachęcała do wspierania walczącej Ukrainy. Stargardzianie kolejny raz pokazali, że chcą i potrafią pomagać. Na szerokie wsparcie mogą u nas liczyć uchodźcy, ale wiele darów jest również wysyłanych bezpośrednio do Ukrainy.

Kolejny raz do Teatru Letniego przyszli stargardzianie aktywnie pomagający Ukraińcom. Symboliczne gesty łączy realne wsparcie. To okazja do spotkania, złapania chwili oddechu, ale też zaplanowania kolejnych działań. We wsparcie dla uchodźców włączają się różne organizacje, placówki kulturalne, indywidualni mieszkańcy i prywatne firmy.

Cały czas działa strona www.stargard.eu/ukraina. Są tam niezbędne informacje dla Ukraińców przybywających do Stargardu oraz dla ludzi, którzy chcą im pomóc. Szukamy też kolejnych miejsc pobytu. Osoby oferujące uchodźcom dach nad głową mogą tutaj wypełnić ankietę. W sprawach mieszkaniowych przez całą dobę można też dzwonić – tel. 667 627 600. W ciągu najbliższych dni miasto uruchomi też miejsca noclegowe w budynku po dawnym sądzie przy ul. Bogusława IV. Na ukończeniu są tam roboty adaptacyjne.

Zdjęcia: Roman Budzowski, Anna Wardal, Marek Strychalski/Pracownia Fotograficzna SCK