Strona głównaWpisyEdukacjaPomoc dla ofiar przestępstw

Aktualności: Edukacja

Pomoc dla ofiar przestępstw

21 lutego 2020

W piątek (21.02.) rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień Ofiar Przestępstw. To akcja skierowana do wszystkich pokrzywdzonych, którzy potrzebują pomocy. W najbliższym tygodniu można przyjść po wsparcie do Prokuratury Rejonowej. W Stargardzie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie działa także Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Prokuratorzy dyżurować będą od piątku (21.02.) przez cały tydzień (21-28.02.) od 7:30 do 15:30. Wystarczy przyjść do Prokuratury Rejonowej przy ul. Czarnieckiego 32, żeby otrzymać bezpłatne wsparcie. Osoby zainteresowane poznają swoje prawa i dowiedzą się, gdzie jeszcze mogą szukać pomocy. Coroczna akcja zachęca ofiary do skorzystania zarówno z porad prawnych, jak i wsparcia psychologicznego.

W naszym mieście działa też Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Znajduje się przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Skarbowa 1). Pomoc potrzebującym udzielana jest w każdy poniedziałek i wtorek od 16:00 do 18:00. Najbliższy dyżur (poniedziałek, 24.02.) będzie pełnić Agnieszka Trzpil-Florek ze stargardzkiej prokuratury.

Zdjęcie: szczecin.po.gov.pl