Strona głównaWpisyDziałania społecznePomoc dla wspierających

Aktualności: Działania społeczne

Pomoc dla wspierających

19 listopada 2020

Kilka tysięcy masek, rękawiczek, strojów ochronnych i 2000 litrów płynów do dezynfekcji trafi do m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych placówek świadczących usługi społeczne. To zwiększenie bezpieczeństwa tych, którzy na co dzień wspierają najbardziej potrzebujących. W związku z pandemią koronawirusa stają przed jeszcze większymi wyzwaniami.

Stargard bierze udział w unijnym projekcie „Region Dobrego Wsparcia”. W jego ramach pozyskaliśmy środki ochrony, które zostaną przeznaczone na wsparcie usług społecznych w całym mieście. To zabezpieczenie m.in. pracowników MOPSu, pomagających stargardzianom także w czasie pandemii. W pakiecie dla naszego miasta znalazło się 1 700 masek, 200 półprzyłbic, 2 000 litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, automatyczne dozowniki, a także bluzy medyczne i 14 000 rękawiczek. Wszystko zostanie rozdzielone między placówki świadczące usługi społecznie – w zależności od zapotrzebowania.

Cały czas skutecznie pozyskujemy także pieniądze na zakup sprzętu i środków ochrony przed koronawirusem. To dofinansowania m.in. na parownice, ozonatory, zmywarki z funkcją wyparzania, a także płyny do dezynfekcji, środki czyszczące, maseczki i jednorazowe rękawiczki. Całość o wartości prawie 1 000 000 zł trafia do podstawówek, miejskich przedszkoli, żłobka i Młodzieżowego Domu Kultury. Do szkół przekazano już kilkadziesiąt laptopów i tabletów z dostępem do internetu – ich łączna wartość to prawie 225 000 zł. Służą uczniom do nauki w domach.

Zdjęcie: pexels.com