Aktualności: Działania społeczne

Pomoc uchodźcom – zmiany

18 lipca 2022

Ważne informacje dla osób, które udzielały schronienia obywatelom Ukrainy. Tylko do końca lipca (31.07., niedziela) można składać wnioski o wypłatę świadczenia za wsparcie udzielone do 30.06. (czwartek). Od początku lipca zmieniły się również zasady przyznawania pieniędzy za pomoc uchodźcom.

Każdy, kto zapewnił Ukraińcom zakwaterowanie i wyżywienie do 30.06. (czwartek), a jeszcze nie składał wniosku o wypłatę świadczenia, powinien to zrobić do 31.07. (niedziela).

Dokumenty o wypłatę świadczenia za zakwaterowanie i wyżywienie Ukraińców po 30.06. (czwartek) należy składać w ciągu miesiąca po ostatnim dniu, w którym udzielane było wsparcie. Przekroczenie tego terminu oznacza, że wnioski nie zostaną rozpatrzone. Przykład: jeśli ktoś zapewnił uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i wyżywienie do 10.07., to musi złożyć dokumenty do 10.08.

Warto też pamiętać, że od lipca godnie z rozporządzeniem Rady Ministrów kolejne pieniądze przysługują tylko w przypadku pomocy w kilku konkretnych przypadkach – szczegóły tutaj.

Grafika: malopolska.uw.gov.pl