Aktualności: Działania społeczne

Pomogą odetchnąć

15 marca 2022

Są jeszcze wolne miejsca w dwóch programach prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Trwa nabór chętnych na skorzystanie z tzw. opieki wytchnieniowej i pomocy asystentów osobistych. Na bezpłatne wsparcie mogą liczyć osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Ulgę odczują także członkowie rodzin, którzy na co dzień zajmują się bliskimi w domach.

Wnioski można składać w MOPSie przy ul. Warszawskiej 9A od poniedziałku do piątku 8:00-15:00 lub e-mailowo: sekretariat@mops.stargard.pl. Więcej informacji pod nr tel. 91 578 45 83. Dokumenty są do pobrania w linkach – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej oraz opieka wytchnieniowa.

Wsparcie jest kierowane zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Udział w programach to również szansa na odpoczynek i regenerację dla tych, którzy na co dzień poświęcają się dla bliskich wymagających specjalnej opieki. Dodatkowo osobiści asystenci ułatwiają swoim podopiecznym udział w życiu społecznym. Takie wsparcie to np. wspólne wyjście na wydarzenie kulturalne albo zajęcia terapeutyczne.

Oba programy realizowane przez MOPS są finansowane ze środków pochodzących z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zdjęcie: pexels.com