Aktualności: Sprawy urzędowe

Pomóżmy szpitalowi

20 marca 2020

Skutki trwającego zagrożenia epidemicznego coraz mocniej odczuwa szpital w Stargardzie. Miasto przeznaczyło dla placówki w sumie 1500 niezbędnych strojów ochronnych i czepków. Lecznicę wspierają także firmy działające w naszym mieście. To bardzo ważne dla wzmocnienia bezpieczeństwa pacjentów, ale także personelu. Pomóc może każdy.

Szpital musiał wygospodarować nieplanowane wcześniej środki na kupno niezbędnych materiałów i urządzeń w związku z pandemią koronawirusa. – Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Pomoc finansową przeznaczymy przede wszystkim na zakup środków ochrony indywidualnej, dezynfekcyjnych i dodatkowego wyposażenia do ratowania życia i zdrowia pacjentów – mówi Krzysztof Kowalaczyk, dyrektor SPWZOZ w Stargardzie. – Zwracam się z apelem o wsparcie stargardzkiego szpitala w tym szczególnym okresie do przedsiębiorców i wszystkich ludzi dobrej woli – dodaje szef placówki.

Lista pomagających lecznicy jest coraz dłuższa, ale każde kolejne wsparcie bardzo się liczy. Każdy, kto chciałby coś ofiarować, może dzwonić pod numer telefonu 534 518 123.

Wpłat można dokonywać na konto SPWZOZ w Stargardzie, numer: 70 1130 1176 0022 2031 5920 0006, w tytule „darowizna na cele statutowe”.

Zapadły już decyzje, że finansowa pomoc popłynie też z miejskich spółek komunalnych.

Szpital do tej pory wsparli także (lista wciąż jest aktualizowana):

1. Miejski Browar Stargard.

2. Bistro Na Talerzu.

3. KOKU Sushi.

4. Consulta Marek Bekier.

5. Cocept Dominika Bekier – Hinsch.

6. Muszyńscy Okna Drewniane.

7. JOAN Joanna Marszał.

8. EKO-SYSTEM Bartosz Pryl.

9. Klippan Safety.

10. Filter.

11. REDO Systemy przemysłowe.

12. EURO – MAX s.c.

Zdjęcie: FB/SPWZOZ w Stargardzie

Stargard Szpital