Strona głównaWpisyKulturaPowitanie wiosny z Cameratą

Aktualności: Kultura

Powitanie wiosny z Cameratą

25 lutego 2020

Kalendarzowa wiosna już na niecały miesiąc, a dzień później – 22.03. (niedziela) Orkiestra Camerata Stargard rozpocznie nową porę roku koncertem. Wydarzenie odbędzie się o 17:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Tym razem Camerata zaproponuje koncert „Klasyczna wiosna”. Utalentowanych muzyków ze Stargardu poprowadzi dyrygent Kuba Wnuk. Występ uświetni także solista Szymon Guzowski, który zagra na kontrabasie. Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) można kupić w kasie kina SCK oraz przez internet – klikając tutaj. Warto się pospieszyć, by zapewnić sobie udział w tym wydarzeniu. Choć do koncertu pozostało jeszcze trochę czasu, wolnych miejsc jest coraz mniej.

W orkiestrze występują artyści z naszego miasta. Camerata działa od 2018 r. Każdy koncert budowany jest w oparciu o utwory wszystkich orkiestr zawodowych świata. Niedawno muzycy uruchomili oficjalny kanał w serwisie YouTube. Wystarczy kliknąć tutaj i posłuchać jednego z występów. Dzięki temu miłośnicy muzyki klasycznej mają ją na wyciągnięcie ręki, a niezdecydowani mogą się przekonać, że warto posłuchać Cameraty na żywo.