Aktualności: Kultura

Poznaj sąsiadów

14 lipca 2022

Książnica Stargardzka zaprasza dzieci z Polski i Ukrainy na wyjątkowe spotkania integracyjne. Będzie okazja do nawiązania nowych przyjaźni, świetna zabawa i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wszystko w ramach programu „Sąsiedzka Pomoc”.

Pierwsze wakacyjne spotkanie polsko-ukraińskie zaplanowano na sobotę (16.07.) o 11:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść do tymczasowej siedziby placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Zabawy poprowadzą bibliotekarki z Książnicy. Kolejne spotkania zaplanowano na 27.07. (środa), 6.08. (sobota) i 17.08. (środa) – wszystkie rozpoczną się o 11:00.

Program „Sąsiedzka Pomoc” jest realizowany przez Książnicę Stargardzką pod patronatem Netto Polska i we współpracy z Fundacją Salling. W czerwcu bibliotekarze zakupili za otrzymane środki książki w języku ukraińskim, które poszerzyły ofertę placówki. Chętnie korzystają z nich przede wszystkim dzieci i młodzież. Teraz będą mieli okazję, żeby lepiej zintegrować się z polskimi rówieśnikami podczas spotkań i zabaw w Książnicy.

Przez całe wakacje działa też plenerowa czytelnia w dawnym ogrodzie Sonnabendów. Przy ładnej pogodzie w godzinach otwarcia biblioteki można przyjść i poczytać coś ciekawego albo po prostu odpocząć na leżakach pod chmurką. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka