Aktualności: Edukacja

Poznali Sówkę Kamilę

29 marca 2019

Dzieci z Ośrodka Krajowego Towarzystwa Autyzmu w ciekawy sposób spędziły piątkowy poranek. Spotkały się z Ewą Sową i wysłuchały bajki, którą przeczytała zastępca Prezydenta Miasta. To wstęp do obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

W miłej atmosferze dzieci poznały historię sówki o imieniu Kamila. Nie zabrakło balonów, baniek mydlanych i słodyczy – wszystko w kolorze niebieskim. To barwa symbolizująca wsparcie dla osób z autyzmem. – Trzeba zwracać uwagę na problemy i potrzeby osób dotkniętych tą przypadłością – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
Inauguracja Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu odbędzie się 2.04. (wtorek). W Stargardzie o 11:00 spod banku PKO przy ul. Wyszyńskiego wystartuje Niebieski Marsz. Meta znajduje się w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. Razem z autystami, ich rodzinami, przyjaciółmi i opiekunami w pochodzie przejdzie m.in. prezydent Rafał Zając. Tego dnia warto założyć jakiś element garderoby w kolorze niebieskim. To gest solidarności z osobami autystycznymi.

Zdjęcia: UM w Stargardzie