Strona głównaWpisyInnePoznamy pomysły na park

Aktualności: Sprawy urzędowe

Poznamy pomysły na park

21 listopada 2022

W najbliższą środę (23.11.) o 16:30 w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Armii Krajowej 1) rozpocznie się kolejne spotkanie ze studentami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Młodzi ludzie przedstawią efekty warsztatów, podczas których przygotowywali koncepcje nowego parku na os. Pyrzyckim. Wcześniej pracowali w terenie, rozmawiali z mieszkańcami i analizowali wyniki ankiety, żeby jak najlepiej dopasować projekt do oczekiwań przyszłych użytkowników.

Studenci ZUT od kilku dni intensywnie działają w Stargardzie. Najpierw spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem. Poznawali nasze miasto podczas spacerów i wysłuchali sugestii mieszkańców os. Pyrzyckiego, którzy z niecierpliwością czekają na zielone miejsce relaksu i odpoczynku. Więcej o pierwszych konsultacjach można przeczytać tutaj.

Podczas kolejnego spotkania przedstawione zostaną 4 koncepcje urbanistyczne. Przed przyjęciem ostatecznego projektu można jeszcze zgłaszać swoje uwagi. Wszystko po to, żeby zrealizowana inwestycja jak najlepiej zaspokajała potrzeby mieszkańców.