Aktualności: Biznes

Pożycz na swoją inwestycję

11 sierpnia 2022

Nawet 3 000 000 zł pożyczki mogą dostać przedsiębiorcy z naszego miasta. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego ma ofertę dla firm z sektora MŚP. W ramach projektu Jeremie 2 mogą skorzystać m.in. z niskiego oprocentowania i pomocy w przejściu przez wszystkie formalności.

Szczegółowe informacje o pożyczkach, listę niezbędnych dokumentów i wzór wniosku są tutaj. Przedsiębiorcy mogą otrzymać bez prowizji od 500 000 zł nawet do 3 000 000 zł. Maksymalny czas spłaty to 10 lat. Kolejnym udogodnieniem jest karencja w spłacie kapitału – do 12 miesięcy. O takie wsparcie mogą wnioskować mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Pieniądze powinny zostać przeznaczone na inwestycje w środki trwałe, ale również niematerialne i prawne, w tym kapitał obrotowy.

SARL, działając w ramach konsorcjum ze Szczecińskim Funduszem Pożyczkowym, Fundacją Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie, podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielanie takich pożyczek ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach Projektu „Wspieranie przedsiębiorczości poprzez Fundusz Funduszy Pomorza Zachodniego Jeremie 2”.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum