Aktualności: Biznes

Pożyczki dla przedsiębiorców

2 października 2020

Właściciele firm z naszego miasta od początku pandemii korzystają z pożyczek płynnościowych na bardzo atrakcyjnych warunkach. Takie wsparcie daje Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego. Tylko do końca tego roku na ten cel popłynie ponad 5 000 000 zł. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą też otrzymać pożyczkę od Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Lokalnego.

Maksymalna kwota, o którą można się ubiegać, to 250 000 zł. Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na bieżące wydatki, zakup towaru, ale także spłatę zobowiązań, które powstały po 1.01.2020 r. Wsparcie dedykowane jest firmom z branż szczególnie dotkniętych kryzysem – np. turystyki, hotelarstwa, gastronomii, handlu detalicznego czy transportu.

Pożyczki płynnościowe są niskooprocentowane – od 0,29%. Przedsiębiorcy nie ponoszą też żadnych dodatkowych kosztów przy składaniu wniosku. Szczegółowe informacje pod nr tel. 512 205 545 oraz 512 205 846. W tej sprawie można również napisać e-maila: a.glodkowska@zarr.com.pl, k.balkowski@zarr.com.pl.

Również Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego cały przyjmuje wnioski o udzielenie pożyczki płynnościowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Do końca tego roku SARL planuje przeznaczyć na taką pomoc 5 250 000 zł. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie