Aktualności: Sprawy urzędowe

Pozyskujemy miliony dla miasta

15 stycznia 2021

Prawie 10 500 000 zł środków zewnętrznych zdobyliśmy tylko w ostatnich 3 miesiącach 2020 r. Przez cały ubiegły rok pozyskaliśmy w sumie ponad 51 200 000 zł.  Pieniądze umożliwiły m.in. uzbrajanie terenów inwestycyjnych w PPNT, budowę kolejnych ścieżek rowerowych oraz zakup sprzętu i środków ochrony przed koronawirusem. Dofinansowanie pozyskała też Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego. Na rozpatrzenie czekają już następne wnioski.

W ostatnich miesiącach 2020 r. pozyskaliśmy kolejne środki na rozbudowę sieci tras dla rowerzystów. W ramach projektu powstaną ścieżki wzdłuż ul. Spokojnej, ul. Nasiennej, ul. Armii Krajowej i ul. Barnima. Więcej o tych inwestycjach można przeczytać tutaj.

Środki zewnętrze umożliwiły także zakup sprzętu i środków ochrony przed koronawirusem. To m.in. parownice, ozonatory, zmywarki z funkcją wyparzania, a także płyny do dezynfekcji, środki czyszczące, maseczki i jednorazowe rękawiczki. Trafiły do wszystkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich, żłobka i MDK. Dzięki dofinansowaniu w Zespole Szkół pojawiły się też 2 interaktywne tablice i 2 projektory. Z kolei Stargardzkie Centrum Kultury zdobyło pieniądze na seanse kina studyjnego.

SARL regularnie otrzymuje dofinansowanie na inicjatywy JEREMIE i JEREMIE2. JEREMIE to pożyczki na preferencyjnych warunkach. Są przeznaczone przede wszystkim na inwestycje dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki zewnętrznemu wsparciu zespół programistów opracował rozwiązania dla platformy Kupuj Lokalnie. Już wkrótce klienci i stargardzcy przedsiębiorcy będą jeszcze wygodniej korzystać z serwisu. Można tam znaleźć kontakt do ponad 100 firm z różnych branż, sprawdzić ich ofertę, a nawet zamówić coś online.

Rok 2021 r. rozpoczynamy kolejnymi wnioskami, które czekają na rozpatrzenie. W Stargardzie skutecznie pozyskujemy środki z różnych źródeł. To zarówno projekty unijne, jak i wsparcie z programów rządowych, a także darowizny i pożyczki. Dzięki temu możliwe są inwestycje poprawiające komfort życia mieszkańców w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności i należących do różnych grup społecznych.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum