Aktualności: Kultura

Pracują kulturalnie

5 czerwca 2020

Stargardzkie Centrum Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury wznowiły działalność większości pracowni. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich uczestników. Aktywności – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – cieszą dużym zainteresowaniem. Dodatkowo w MDK trwa nabór na kontynuację zajęć w najbliższym roku szkolnym.

W związku z epidemią koronawirusa na kilka tygodni zawieszono działalność obu placówek. Teraz powoli sytuacja wraca do normy. Po zapoznaniu się z nowymi zasadami bezpieczeństwa nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury skontaktowali się z rodzicami i zaproponowali powrót dzieci na zajęcia. Działa już większość kół i pracowni, m.in. fotograficzna, techniczna, ceramiki, taneczna, a także Akademia Przedszkolaka. W aktywnościach jednorazowo bierze udział maksymalnie 12 osób. Instruktorzy dbają o zachowanie wytycznych sanitarnych. Młodzi ludzie mają do dyspozycji m.in. środki do dezynfekcji rąk. Nie kontaktują się także z uczestnikami innych kół.

W MDK trwa nabór na kontynuację zajęć w roku szkolnym 2020/2021. Szczegóły są tutaj. Od 22.06. (poniedziałek) będzie można także składać wnioski na wolne miejsca. Publikację list osób przyjętych zaplanowano na 28.08. (piątek). Dodatkowo 31.08. (poniedziałek) rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Również Stargardzkie Centrum Kultury wraca do prowadzenia zajęć. Instruktorzy także skontaktowali się z uczestnikami – zdecydowana większość chciała wrócić do rozwijania swoich pasji. Ruszyły już próby w chórze Cantore Gospel, teatrze Krzywa Scena, pracowni wokalnej i zespole De Facto oraz w pracowni tańca. Pozostałe koła przygotowują się do wznowienia zajęć w najbliższym czasie.

Zdjęcia: MDK