Aktualności: Biznes

Prezydent o wsparciu

29 marca 2021

Ostatni rok był bardzo trudny dla przedsiębiorców z różnych branż. Miasto od początku pandemii koronawirusa wspiera lokalny, przede wszystkim niewielki biznes. Nasi przedsiębiorcy skorzystali już m.in. z pożyczek płynnościowych. Wsparciem będą też na pewno zwolnienia z opłat za sprzedaż alkoholu i bardzo duża obniżka stawek za ogródki przed lokalami. O wsparciu stargardzkich firm opowiedział prezydent Rafał Zając w najnowszym numerze „Świata Biznesu”.

Cały wywiad można przeczytać również tutaj. Prezydent mówi m.in. o platformie www.kupujlokalnie.stargard.pl, która została uruchomiona już w kwietniu 2020 r. Czytelnicy dowiadują się również o tzw. pożyczkach płynnościowych udzielanych przez Stargardzką Agencję Rozwoju Lokalnego. Kolejny temat to konkurs „Stargard kupuje lokalnie”, w ramach którego do przedsiębiorców z naszego miasta trafiły vouchery o łącznej wartości 87 500 zł.

„Świat Biznesu” to magazyn gospodarczy Pomorza Zachodniego. Jest wydawany od 10 lat. Jego główni odbiorcy to menedżerowie, przedsiębiorcy, osoby zajmujące się handlem oraz działacze samorządowi. Publikacje dotyczą przede wszystkim spraw gospodarki, ale też rekreacji, zdrowia i nowoczesnego stylu życia.