Aktualności: Sprawy urzędowe

Projektujemy park na Pyrzyckim

14 listopada 2022

4 grupy studentów architektury oraz projektowania architektury wnętrz i otoczenia z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  rozpoczęły w Stargardzie 10-dniowe warsztaty. Po ich zakończeniu mamy poznać koncepcję nowego parku na os. Pyrzyckim, czyli miejsca odpoczynku, rekreacji i integracji okolicznych mieszkańców. Na początku współpracy kilkudziesięciu młodych ludzi spotkało się z prezydentem Rafałem Zającem, żeby lepiej poznać nasze miasto, a także potrzeby i oczekiwania stargardzian.

– Cieszę się, że razem ze studentami podchodzimy do tego ambitnego wyzwania. Jestem przekonany, że efekty takiej współpracy będą ciekawe i korzystne dla przyszłych użytkowników parku na os. Pyrzyckim. Chcemy stworzyć zieloną przestrzeń wspólną dla mieszkańców, którzy zyskają miejsce relaksu i spokojnego odpoczynku. To osiedle stale się rozwija. Potrzebujemy tam kreatywnych rozwiązań dających nowe możliwości spędzania wolnego czasu dla osób z różnych grup wiekowych i o różnych potrzebach – mówi prezydent Rafał Zając.

Studenci poznali również wyniki ankiety, którą kilka tygodni temu wypełniali mieszkańcy os. Pyrzyckiego i okolicy. Uwagi stargardzian pomogą w stworzeniu koncepcji nowego parku, który będzie odpowiadał konkretnym oczekiwaniom. Na tym etapie inwestycji szczególnie przydatne są sugestie przyszłych użytkowników. Kolejna okazja do przedstawienia swoich pomysłów będzie już w najbliższą środę (16.11.). O 16:00 w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Armii Krajowej 1) rozpoczną się konsultacje dotyczące tej inwestycji. W spotkaniu również wezmą udział studenci ZUT.

Zdjęcia: UM w Stargardzie