Aktualności: Edukacja

Promyczek świeci od 30 lat

12 grudnia 2019

30-lecie działalności świętuje Przedszkole Miejskie nr 6. W „Promyczku” najmłodsi mieszkańcy naszego miasta uczą się, bawią i poznają świat. Każde dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i szlifować talenty – m.in. muzyczne, sportowe, a także naukowe.

Praca z dziećmi daje ogromną satysfakcję. To także wielka odpowiedzialność za młode umysły, które mają ogromny potencjał. Nauczyciele każdego dnia rozwijają w nich te możliwości. Gratuluję tego pięknego jubileuszu i dziękuję za codzienną pracę. Życzę dalszej wytrwałości i energii do realizowania kolejnych śmiałych planów – mówi prezydent Rafał Zając.

Do PM nr 6 uczęszcza ok. 150 dzieci. Codziennie uczą się i bawią w 6 grupach. W „Promyczku” można spotkać m.in. Żabki, Delfinki i Mądre Sowy. Placówka od 30 lat nieprzerwanie zapewnia wszechstronny rozwój najmłodszych mieszkańców. – Przedszkole jest bardzo ważnym miejscem – rodzice oddają pod opiekę dzieci, aby pójść do pracy i tym samym brać czynny udział w gospodarczym budowaniu miasta. To istotne dla rozwoju Stargardu, co widać także w liczbie chętnych na kolejne lata szkolne – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas uroczystość bogaty program artystyczny zaprezentowały zarówno przedszkolaki, jak i nieco starsi absolwenci „Promyczka”. Był pokaz tańca towarzyskiego, recytacja, śpiew i scenki teatralne. Dzieci uczęszczające do PM nr 6 rozwijają się na różnych płaszczyznach. Mali ogrodnicy w „Jarzynowym Zakątku” hodują własne warzywa, które potem ze smakiem zjadają. Podopieczni placówki są też członkami Klubu Młodego Odkrywcy, koordynowanego przez Centrum Nauki Kopernik.

Zdjęcia: UM w Stargardzie