Strona głównaWpisyKulturaPrzy kawie o kulturze

Aktualności: Kultura

Przy kawie o kulturze

2 lutego 2023

Każdy, kto interesuje się życiem kulturalnym naszego miasta i bierze w nim aktywny udział, może przyjść na otwarte spotkanie do Stargardzkiego Centrum Kultury (ul. J. Piłsudskiego 105). W poniedziałek (6.02.) o 17:00 w sali 108 rozpocznie się kolejna odsłona #KulturaCafe. Tym razem uczestnicy porozmawiają o sposobie upamiętnienia wybitnych artystów i twórców z naszego miasta.

#KulturaCafe zawsze była okazją do wymieniania poglądów w sympatycznej, życzliwej atmosferze. Swoje pomysły przedstawiają tam zarówno osoby związane z lokalnym środowiskiem kulturalnym i artystycznym, ale również mieszkańcy, dla których to ważna dziedzina życia. Wszystkie opinie są mile widziane. To dobre miejsce do twórczej dyskusji i wypracowania wartościowych rozwiązań.

Głównym tematem poniedziałkowego (6.02.) spotkania będzie upamiętnienie wybitnych ludzi, którzy tworzyli w Stargardzie lub pochodzą z naszego miasta. Pod koniec 2022 roku Teatr Letni w Parku Chrobrego otrzymał imię Artystów i Twórców Stargardzkich. Choć takie nazwiska jak m.in. Marian Bęćkowski, Majka Cierocka, Robert Piotrowski, Tomasz Walkowiak, Ryszard Manna czy Grzegorz Grzyb są dobrze znane w naszym mieście, to warto odpowiednio pielęgnować pamięć o ich dokonaniach. O tym wszystkim będzie można porozmawiać podczas najbliższej odsłony #KulturaCafe.