Aktualności: Sprawy urzędowe

Przybosia – można się bawić

18 maja 2021

Dzieci i dorośli mogą już korzystać z zupełnie nowego placu zabaw i siłowni plenerowej. Takie miejsce powstało między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. To projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Na rodzinnym placu zabaw coś dla siebie znajdą osoby w różnym wieku. Najmłodsi mają do dyspozycji różne zestawy. Są huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie i drabinki do wspinaczki. Dorośli i młodzież mogą korzystać z siłowni plenerowej. Urządzenia pomagają poprawić kondycję. Takie ćwiczenia na świeżym powietrzu to również jedna z form rehabilitacji np. dla seniorów. Teren całego placu został ogrodzony. Pojawiły się również ławki, na których można odpocząć w przerwie od zabawy i ćwiczeń. Do końca maja wykonane zostaną jeszcze nasadzenia zieleni.

Sporo dzieje się też na innych placach w całym Stargardzie. W Parku Chrobrego na ukończeniu jest montaż całorocznych trampolin ziemnych. Nowa atrakcja uzupełni popularne miejsce zabaw, z którego od wielu lat chętnie korzystają kolejne pokolenia stargardzian. Trwa również rozbudowa placu na os. Pyrzyckim. Będą tam tzw. zielone miejsca wypoczynku. Pojawią się także nowe sprzęty dla dzieci i urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych.

W planach są już kolejne inwestycje. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i okoliczni mieszkańcy skorzystają wkrótce z nowego boiska do mini koszykówki oraz z siłowni plenerowej. W Stargardzie powstanie też zupełna nowość – bike park, czyli miejsce do jazdy i ćwiczeń na rowerze. Wszystkie projekty są realizowane w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie