Aktualności: Działania społeczne

Przyjemność czy problem?

5 października 2022

W Stargardzie Stowarzyszenie Monar prowadzi Poradnię Profilaktyczno-Konsultacyjną (ul. Wojska Polskiego 30/1). Bezpłatne wsparcie otrzymują tam osoby z różnymi problemami. Niektóre nawyki pozornie wyglądają niegroźnie. Kiedy jednak pewne zachowania wymykają się nam spod kontroli, warto zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnej pomocy.

Najnowsza kampania Monaru zwraca uwagę na działania, które często podejmujemy bez większego zastanowienia. Przeglądanie mediów społecznościowych, korzystanie ze smartfona, zakupy, jedzenie, gry komputerowe – w ten sposób wielu ludzi spędza wolny czas. Choć zwykle takie aktywności dają przyjemność i odpoczynek, w pewnym momencie mogą stać się poważnym problemem. Jeśli czujemy przymus zrobienia czegoś, tracimy zainteresowanie tym, co do tej pory było dla nas ważne, czujemy się coraz bardziej samotni, a do tego pojawiają się problemy w szkole lub w pracy – to sygnały, że potrzebujemy profesjonalnego wsparcia.

Terapeuci z Monaru zapraszają na rozmowy konsultacyjne. Po pomoc mogą także przyjść rodzice i bliscy osób, które mają tego typu problemy. Konsultacje i porady są bezpłatne. Wystarczy wcześniej zadzwonić pod nr 534 877 833 lub wysłać e-mail na adres: monarstargard@gmail.com i umówić się na wizytę w poradni.