Strona głównaWpisyInnePunkt szczepień w gotowości

Aktualności: Sprawy urzędowe

Punkt szczepień w gotowości

23 kwietnia 2021

Miasto we współpracy z powiatem przygotowało Punkt Szczepień Powszechnych. Prezydent Rafał Zając chce, żeby mieszkańcy mieli jak największy dostęp do szczepień przeciwko koronawirusowi. Właśnie dlatego zaproponował, by odbywały się one w Stargardzkim Centrum Kultury. Bez problemu można tam dotrzeć zarówno samochodem, autobusem, ale też pieszo. Budynek SCK jest także pozbawiony barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkie niezbędne przygotowania zostały zakończone. Termin otwarcia PSzP zależy od decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia, na którą – będąc w gotowości – wciąż czekamy. – Uruchomienie tego punktu w SCK pozwoli tygodniowo szczepić nawet kilka tysięcy osób. Miałoby się to odbywać codziennie – również w soboty i niedziele. Mam nadzieję, że dostęp do szczepionki stanie się dzięki temu łatwiejszy dla wszystkich stargardzian, którzy chcą ją przyjąć. Da to też wygodę, bo nie trzeba już będzie jechać w tym celu poza Stargard. Czasu na przygotowanie punktu było mało, ale moi współpracownicy stanęli na wysokości zadania i mam nadzieję, że masowe szczepienia w naszym mieście za chwilę staną się faktem – mówi prezydent Rafał Zając.

Punkt będzie prowadzony przez stargardzki szpital. NFZ musi wskazać termin jego otwarcia. Wtedy na www.stargard.pl i naszym Facebooku podamy, w jaki sposób zapisywać się na szczepienia w PSzP w Stargardzie.

Warto już teraz pamiętać, że po rejestracji się i uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia można jeszcze w domu wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Jest on dostępny w załączniku poniżej, a także w Urzędzie Miejskim (ul. Czarnieckiego 17) i w starostwie (ul. Skarbowa 1). Będzie można go też dostać – w wersji papierowej – w SCK. Wypełnienie kwestionariusza w domu skróci czas pobytu w punkcie i usprawni załatwienie formalności.

Poniżej można zobaczyć film z punktu w SCK z ważnymi wskazówkami dla wszystkich chcących się zaszczepić.

Zdjęcie: Paweł Bieg